Зателефонуйте нам:
+38(067) 888 58 76
+38(093) 790 17 50

Як вибрати колір фарби для стін: поради від дизайнера

Під час ремонту доводиться вирішувати дуже багато складних завдань, і вибір кольору для фарби часто стає справжніми тортурами. Хто знав, що в магазині вам запропонують десятки відтінків бежевого і сірого, сотні тонів червоного або синього, що білий колір - це не просто білий, і може бути в ста різних варіантах.

На палітрі в магазині фарба завжди буде виглядати інакше, ніж у вас вдома на стінах. Звичайно, завжди можна перефарбувати і знайти «свій» відтінок, але все це вимотує і дратує. Дизайнер Інна Усубян розповіла про свої принципи вибору кольору, щоб в новому році однією проблемою у вас стало менше.


Крок № 1: cтворюємо настрій


Перший крок у виборі кольору для стін і стель - визначення атмосфери, яку ви хочете створити в своєму будинку. Одним хочеться яскравого і життєрадісного оранжевого літа, іншим подобаються нейтральні бежеві відтінки, а треті хочуть прохолоди і сірого кольору. Проаналізуйте на яку сторону світла виходять вікна і вирішите: ви хочете зробити цю кімнату світлою і яскравою або тихій, затишній і з приглушеним світлом.





Крок № 2: вибираємо головний колір для стін і стель


Отже, ви вирішили який настрій хочете створити в будинку, тепер подумайте який колір для вас уособлює цю атмосферу і чи підходить він для цієї кімнати? Для приміщень, орієнтованих на південь, вибирайте прохолодні відтінки, і тоді влітку в цій кімнаті буде дуже комфортно.


Нейтральні кольори, як бежевий, білий або сірий - відмінний фон майже для будь-якого інтер'єру. Наприклад, якщо вікна дитячої кімнати виходять на північ і денного світла там трохи, не варто фарбувати стіни в шоколадний колір: навіть якщо ви додасте багато світлих деталей в інтер'єр, це не врятує дитину від темряви і відчуття, що стіни «тиснуть». Але якщо в цій кімнаті організувати кабінет з інтер'єром в англійському стилі, то колірна гамма може бути цілком насиченою.



Крок № 3: сто відтінків білого


Звичайно, не все так однозначно, і червоних, синіх або зелених кольорів буває величезна кількість видів. Тому на наступному кроці визначитеся з відтінком обраного кольору. Вам подобається зелений? Тоді вирішите яким саме він буде - м'ятним, салатовим, смарагдовим, оливковою або якимось ще.


Ви вирішили зробити сучасний інтер'єр і пофарбувати всі стіни в білий колір? Відмінно! Тільки врахуйте, що відтінків білого теж існує величезна кількість: білий архітектурний, кремовий, магнолія, сніговий, мигдаль, античний і багато інших красивих і смачних назв.


Відтінки кожного кольору можна поділити на теплі і холодні, а це, в свою чергу, буде дуже впливати на той настрій, які ви хочете створити в кімнаті. У будь-якому салоні ви завжди знайдете палітру, в якій будуть фарби зі всілякими відтінками - сірий з бежевим, зеленим і фіолетовим, синій з зеленим, червоний з синім або жовтим ...


Вам хочеться нейтрального кольору, але не хочеться холодних відчуттів? Візьміть, наприклад, сірий колір з теплим відтінком (сірий з бежевим). Спробуйте знайти приклади інтер'єрів з таким кольором.



Крок № 4: робимо викраски


Ніколи не фарбуйте всі приміщення відразу в обраний колір. Навіть якщо ви точно впевнені, що знайшли найкрасивіший відтінок і він вам шалено подобається, це ще не означає, що він залишиться таким же бездоганним на стінах вашої спальні.


Справа в тому, що ви вибирали фарбу, грунтуючись на невеликому клаптику з палітри при одному освітленні, а ціла кімната з іншим світлом, пофарбована цією ж фарбою буде виглядати вже зовсім інакше.


Купіть пробники  фарби декількох відтінків, які вам сподобалися і пофарбуйте ними листи загрунтованого гіпсокартону розміром мінімум 50х50 см. Підпишіть кожен лист назвою фарби.





Крок № 5: перевіряємо відтінок


Тепер ви можете перевірити, як буде виглядати ця фарба на різних стінах кімнати в різний час доби. Кожен зразок кольору потрібно піднести до стіни навпроти вікна, збоку від вікна і до стіни з вікном, подивіться на зразки фарби вранці, вдень і ввечері, і ви побачите, як змінюється колір.


Роблячи свій вибір, також візьміть до уваги властивість фарби змінювати простір. Якщо вам подобається, наприклад, блакитний колір, то для невеликої ванної, де немає природного світла, більше підійде дуже легкий відтінок блакитного, інакше весь простір ванної стиснеться і стіни будуть тиснути на вас.




Поради читачам 


Вибираючи колір для дитячої кімнати, завжди запрошуйте до участі дітей. Саме їм потім жити в цій кімнаті, і важливо, щоб їм подобався не тільки обраний колір, а й правильний відтінок.

Якщо ви хочете в одній кімнаті зробити комбіновані кольору, пофарбувавши частину стін в один колір, а частина - в інший, то врахуйте, що чим більш насиченою відтінок, тим його має бути менше в інтер'єрі. Тому ви можете, наприклад, 3 стіни пофарбувати в світлий і легкий тон, а четверта стіна нехай буде з акцентним насиченим кольором.

Пам'ятайте, що колір стін - це тільки фон і база для всього іншого інтер'єру. Заздалегідь подумайте, якими будуть всі інші деталі: меблі, килим, штори. Буде ще краще, якщо ви заздалегідь виберете всі меблі, і фарбу для стін будете купувати вже з урахуванням всієї колірної гами в кімнаті.

Я завжди рекомендую своїм клієнтам якісну фарбу американської марки Benjamin Moore . У них чудові палітри, фарбувати ними дуже легко і служать вони бездоганно: не вигоряють, не змінюють відтінок і прекрасно миються.

Якщо порівнювати за вартістю, то ці фарби за ціною точно такі ж, як українського виробництва (в тому числі західні фарби, які виробляються у нас). Завдяки особливій формулі і якісним складом, такий фарби потрібно в 3 рази менше, ніж аналогічної української фарби.




Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
   Погано           Добре