Зателефонуйте нам:
+38(067) 888 58 76
+38(093) 790 17 50

Як вибрати фарбу для стін і стель


Що таке фарба, чому її потрібно вибирати, і як це потрібно робити.

У даній статті я хотів би розповісти про водоемульсійні фарби, які використовуються для внутрішніх робіт.

(Заздалегідь хочу застерегти, що стаття не переслідує будь-яких комерційних цілей і розрахована не на професіоналів, а на людей, які не мають професійного відношення до фарб, тому заздалегідь прошу вибачення у фахівців - лакофарбовиків за спрощені поняття і формулювання).

Водоемульсійна фарба для стін - це кольорова рідина, яка після нанесення на поверхню утворює кольорову декоративну плівку.


Багато споживачів при виборі фарби керуються, перш за все, вибором кольору, проте це в корені неправильний підхід. До вибору фарби споживач повинен ставитися так само, як до вибору одягу, тому що фарба - це та ж сама одежа для стін. Крім візуальних характеристик водоемульсійна фарба має бути екологічно чистою, практичною, мати захисні властивості, а найголовніше у неї має бути ідеальне співвідношення паропроникності і водовідштовхувальних властивостей. Якщо фарба обрана неправильно, ви отримаєте цілий букет неприємностей: підвищена ймовірність появи цвілі, грибка і слабка стійкість до забруднень, утворення жирних плям в місцях частого дотику (біля розеток, вимикачів, дверних ручок), а найнеприємніше, то що в цих приміщеннях ви будете себе почувати так само «добре», як в спеку в поліетиленових джинсах.

При правильному виборі фарби для вашої квартири або будинку ви завжди будете почувати себе затишно і комфортно.


Як правильно вибрати фарбу дл стін і стель?


Спочатку ви повинні для себе визначити, який ефект ви хочете отримати від готового покриття. Зрозуміло, що якщо ви вибираєте фарбу для «себе коханого», то на перший план виходить співвідношення ціни і якості, якщо ж ви вибираєте фарбу для будь-яких технічних потреб, то потрібно, в першу чергу враховувати її вартість.

Спираючись на свій багаторічний досвід роботи з лакофарбовими матеріалами, хочу дати вам кілька порад щодо правильного вибору фарби для «себе коханого»


1) При виборі фарби повністю не покладатися на рекомендації дизайнерів і архітекторів, тому що для них, в силу своєї професії, найважливіше - це ступінь блиску фарб і колірне рішення інтер'єру, а інші параметри фарб, як правило, або не грають для них великий ролі, або дуже часто вони про них просто не знають.

2) Раджу також не сильно прислухатися до думки майстрів, які будуть робити у вас ремонт або обробку. Для них найважливіше - це простота нанесення фарб. Найсмішніше, що фарби, зроблені на дешевих матеріалах, як правило, мають більш гарні малярно-технічними властивостями, тобто легше наносяться. Крім того, майстри, які пропрацювали багато років вже звикли до певних марок фарб, які давно з'явилися в Україні, і не дивлячись на те, що, на сьогоднішній день, з'явилося дуже багато дійсно хороших фарб нового покоління, вони не бажають їх використовувати, тому що банально не мають досвіду роботи з ними.

3) Рекомендую практично не прислухатися до думки продавців - консультантів, які будуть вам радити взяти фарбу тієї чи іншої фірми. Справа в тому, що зарплата продавця - консультанта дуже часто залежить не тільки від обсягу продажів магазину, а й від обсягу продажів фарб певної марки (Він буде продавати вам в першу чергу те, що йому вигідно). Можу навести класичний приклад, як це робиться. Ви приходите в магазин і просите фарбу фінської, німецької, англійської, американської, канадської та т.д. марки. Продавець, чесно дивлячись вам в очі, каже: «Навіщо переплачувати зайві гроші, якщо на сьогоднішній день з'явилися вітчизняні фарби, зроблені на імпортній сировині за фінськими, німецькими, англійська, американським, канадським і т.д. технологіям, які ні в чому не поступаються фарбі, яку Ви просите ». Про себе Ви думаєте: "Який чесний і порядний продавець», між вами виникають довірчі відносини і, як правило, ви купуєте саме те, що він Вам радить. І тільки через кілька років ви розумієте, що вас просто обдурили, але зробити що-небудь, на жаль, вже не можна.


Так що ж робити? Як правильно вибрати фарбу для стін і стель, якщо не можна повністю покладатися на поради дизайнерів, архітекторів, будівельників, продавців - консультантів?

Раджу, в першу чергу, включити здоровий глузд. Фарба - виріб, який виготовили фахівці, а раз вони, то самі розумієте, її якість буде в основному залежати від того, з чого її зробили, але як розібратися, яка фарба краще, а яка гірша, якщо тільки одних назв фарб, по типу основи кілька десятків. По-перше, потрібно чітко зрозуміти, що акрилові, вододисперсійні, водоемульсійні, латексні фарби - це практично одне і те ж, просто деякі фірми виводять ці терміни на етикетки, а інші ні. По-друге, всі фарби зроблені на основі різних полімерних смол, яких реально кілька тисяч. Залежно від призначення фарби використовуються ті чи інші полімери (сполучна)в чому ви можете переконатися зайшовши в інтернет або в магазин з продажу ЛФМ. Акрилові, акрилатні, полівінілацітатние (ПВА), сополімерні, модифіковані і т.д. - різні фірми-виробники вітчизняні та зарубіжні вражають нашу уяву, а покупцеві здається, що без сторонньої допомоги (ради) в цьому неможливо розібратися. Однак це не так і я спробую Вам це пояснити.

Як я вже писав вище, фарба - це виріб, а раз вони, то й вибирати його слід так само, як будь-який інший виріб, керуючись, в першу чергу тим, з чого фарба зроблена. Кращі фарби, як правило, зроблені з акрилових смол і, чим вище процентний вміст акрилу, тим фарба вважається краще (не буду в цій статті описувати властивості акрилу, це можна прочитати в будь-якому тематичному виданні).

Але потрібно розуміти, що якщо на етикетці написано фарба акрилова або акрилатна (що в принципі одне й те саме) і не вказано процентне кількість акрилу, то, купуючи цю фарбу, Ви отримаєте такий же результат, як якщо Ви купите золоте кільце, на якому не буде вказано проба. Тобто акрилу або золота в цьому виробі може бути зовсім трохи.


Потрібно також розуміти, що якщо виробник не вказує на етикетці з чого фарба зроблена або пише, що вона зроблена на основі сополімерний латексу (сополімерний латекс говорить тільки про те, що при виготовленні фарби використовувалися кілька полімерів), то раджу сильно подумати, перш ніж її купувати. При виборі фарби також раджу звернути увагу на якій мові викладена технічна інформація. Якщо немає інформації на мові країни фірми-виробника, а тільки на українській або будь-якому іншому мовою, то це говорить про те, що фарбу спеціально виготовили для України або третіх країн, і отже якість її, як правило, буде поступатися тій же самій фарбі, виготовленої в країні фірми-виробника.

При виборі кольору фарби для стін дуже часто буває, що колір, який ви вибрали, при фарбуванні трохи відрізняється від обраного вами (дуже схожий, але трохи темніше або світліше). Якщо для вас є принциповим точність попадання в колір, необхідно звернути увагу на кількість баз фарби у фірми-виробника, чим більше баз фарби, тим точніше потрапляння в колір.

Так само потрібно враховувати, що якщо фарбу рекламують у всіх засобах масової інформації, а Ви знаєте, скільки коштує така реклама, то, як правило, якість цієї фарби поступатиметься якістю аналогічних фарб одній ціновій категорії. Тобто, купуючи цю фарбу, Ви тим самим оплачуєте цю рекламу, а якщо вона і коштує не дорожче, то це позначається на якості.

Якщо Ви вже визначилися з вибором фірми-виробника фарб, вам потрібно вибрати яка саме фарба по мірі блиску Вам підійде. Як правило, у хороших фірм-виробників є декілька ступенів блиску, від Глубокоматовая до високоглянцевий.


Вибір фарби, виходячи з її ступеня блиску.


Властивість фарб (навіть при однаковому сполучному) дуже сильно можуть відрізнятися, в залежності від ступеня блиску. Так, наприклад Глубокоматові фарби, навіть дуже хороших фірм-виробників, витримують тільки легке вологе прибирання, тому раджу їх застосовувати для фарбування стін спальних кімнат. Ці фарби, як правило, мають підвищену паропроникністю (тобто вони прекрасно дихають), а з огляду на, що людина проводить в спальній кімнаті третину свого життя, це суттєвий момент. Крім того вони самі по собі дуже гарні і мають ефект «м'якого оксамиту» .


Для фарбування інших приміщень з більш високим навантаженням, раджу застосовувати матові фарби з невеликим ступенем блиску. Як правило, ці фарби добре миються, мають ідеальним співвідношенням паропроникності і водовідштовхувальних властивостей, вони дуже практичні, зносостійкі, а також дуже красиві. На сьогоднішній день у деяких фірм-виробників вже є такі матові фарби, які не просто миються, але з яких змивається навіть плями від крему для взуття, кетчупу, губної помади, сліди від фломастерів і т.д.

Для фарбування приміщень з підвищеним навантаженням, таких як: коридори, сходові прольоти і т.п. раджу використовувати матові фарби з високим ступенем блиску. Вони мають підвищену зносостійкість, підвищеною стійкістю до механічних впливів, як правило подряпати їх можна тільки гострим предметом і також добре миються.

Для фарбування приміщень з підвищеною вологістю, таких як: ванні кімнати, кухні. Як правило, рекомендують спеціальні напівматові фарби (хоча у деяких фірм вже з'явилися матові), які так і називаються фарба «для кухні і ванної». Вони володіють стійкістю до виникнення цвілі і грибка і підвищеними водовідштовхувальними властивостями.

Сподіваюся, що мої поради допоможуть Вам правильно підібрати фарбу, про що ви не будете шкодувати довгі роки.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
   Погано           Добре