Как выбрать цвет для стен
1. При фарбуванні інтер'єру намагайтеся використовувати поєднання як мінімум двох кольорів, один з яких домінує, а інший доповнює основний тон. Другий колір застосовують для функціонального зонування, а також для того, щоб підкреслити який-небудь предмет, яким пишається господар.
Зазвичай для цього вибирають агресивні кольори. Вони ідеально підходять для акцентування, але робити кімнату повністю в яскравому кольорі, та ще з глянцем, не варто. Це втомлює і дратує.
2. Використовуйте світлі кольори на тлі темних для того, щоб виділити якісь об'єкти - об'єкти світлого кольору помітять в першу чергу; доповнюють об'єкти повинні бути темніше. Це не обов'язково означає використання чорного і білого кольорів, але необхідний деякий контраст.
3. Для більш сильного впливу і надання більшої виразності використовуйте світлі і темні кольори разом з додатковими кольорами. Для додання меншою виразності, використовуйте світлі і темні кольори однієї і тієї ж колірної групи.
4. Для додання максимальної виразності використовуйте чорний і білий кольори. Для додання мінімальної виразності використовуйте білий колір з кольором слонової кістки, кремовим або кольором беж. У невеликих приміщеннях пофарбуйте стіни і обробку в світлий, холодний колір, завдяки чому приміщення будуть здаватися більше.
5. У великих за розміром приміщеннях пофарбуйте стіни в помірно-темний колір, завдяки чому вони будуть як би висуватися вперед, що створить враження про зменшення розміру кімнати.
6. У довгих, вузьких кімнатах, де ви можете бачити дві стіни одночасно, пофарбуйте протилежні, менші за розміром стіни в темний колір, завдяки чому вони будуть як би «рухатися» назустріч один одному. У квадратних кімнатах пофарбуйте одну зі стін (краще ту, яку видно при вході) в інший колір, щоб створити цікавий ефект.
7. Для створення колірного переходу, об'єднайте кімнати за допомогою кольору таким чином, щоб створювалося відчуття простору. Наприклад, їдальня часто поєднується з вітальні, тому обидві кімнати слід пофарбувати в родинні кольору одного і того ж відтінку. Для цієї ж мети необхідно використовувати в обох кімнатах однакове підлогове покриття.
8. Замаскуйте все композиційні дефекти, зафарбувавши їх тим же кольором, в який пофарбована поверхня суміжної стіни.
9. Для створення рівноваги і пропорції, щоб будь-яка кімната виглядала менш «усіченої», відмовтеся від використання контрастують квітів для фарбування дерев'яних панелей і верхньої частини стін. Наприклад, у ванній кімнаті рекомендується використовувати для фарбування стін і стелі відтінки кольору керамічної плитки, якщо це можливо.
10. Фарбування двох суміжних стін в один колір, а двох, що залишилися - в інший позбавить кімнату рівноваги. Дві суміжні стіни тільки тоді рекомендується фарбувати в різні кольори, коли ви хочете створити рівновагу в позбавленої його кімнаті, наприклад, в тому випадку, якщо камін знаходиться в одному кутку і здається громіздким і непропорційним.
11. Врахуйте розташування кімнат: в кімнатах, що виходять на північ і схід, краще використовувати теплі кольори, так як ці кімнати вважаються «холодними» і часто в них найменше сонячного світла. В обробці кімнат, які виходять на південь і захід, найкраще використовувати холодні кольори, так як ці кімнати вважаються теплими, в них довгий час присутня сонячне світло.